NASZE
PRODUKTY

Nowoczesne technologie stanowią istotną część naszego codziennego życia. Innowacje coraz śmielej stosowane są także w rozgrywkach piłkarskich i treningach. Dowiedz się w jaki sposób nowoczesne metody treningowe pomogą Tobie i Twojej drużynie w osiągnięciu Waszych celów :

WYRZUTNIE PIŁEK THE BALL LAUNCHER

Przypomnij sobie najpiękniejszą bramkę z rzutu wolnego albo najbardziej precyzyjne dośrodkowanie, po którym pada gol- ta maszyna jest w stanie odtworzyć każde z tych uderzeń, z niebywałą precyzją, z częstotliwością nawet 200 strzałów na godzinę.

Bezprzewodowe urządzenie potrafi wyrzucać piłkę z prędkością nawet 130 km/h i obecnie jest użytkowane przez największe europejskie kluby i akademie piłkarskie. 

Dzięki zaawansowanej technologii The Ball Launcher możesz skupić się na treningu określonego aspektu gry, bez niepotrzebnych przerw czy straty czasu na niedokładne zagrania. The Ball Launcher umożliwia organizację ćwiczeń dla całego zespołu z wysoką intensywnością, unikając zbędnej rotacji na pozycji zagrywającego. Jako trener możesz też zapomnieć o naciągniętych mięśniach i bólu w pachwinach.

Kluczowe parametry:

 • wyrzuca piłki o rozmiarze 3, 4 oraz 5 z prędkością nawet 130 km/h
 • nadaje rotację z góry, z dołu, a także z prawej i lewej strony; odtwarza uderzenie typu „knuckleball” (słynne uderzenie w stylu Cristiano Ronaldo) 
 • wyrzuca piłki pod kątem od -10 do nawet 50 stopni
 • bateria pracuje nawet do 4h 
 • posiada certyfikat bezpieczeństwa CE

GŁÓWNE ZALETY I PRZYKŁADY ZASTOSOWANIA:

 • Zaawansowane treningi bramkarskie o wysokiej intensywności
 • Treningi strzeleckie z dogrywaniem długich lub krótkich piłek
 • Ćwiczenie kontroli nad piłką zagrywaną z odpowiednio dostosowaną siłą (np. przyjęcie kierunkowe po zagraniu piłki z dystansu)
 • Treningi taktyczne, w których miejsce zagrywającego zajmuje urządzenie (rzuty różne, stałe fragmenty gry)
 • Powtarzalność i jakość każdego zagrania pozwala na osiągnięcie maksymalnej efektywności podczas sesji treningowej
keeper action
goalmouth

KORZYSTAJĄ Z THE BALL LAUNCHER

TRACKERY GPS CATAPULT ONE

Australijska marka Catapult jest światowym liderem na rynku urządzeń monitorujących osiągi sportowców. Produkty z serii Catapult One sprawiają, że elitarna technologia staje się dostępna dla klubów na każdym poziomie zaawansowania. 

Dane pozyskane za pomocą Catapult One ułatwiają dostosowanie zajęć do faktycznych potrzeb drużyny, co w długim terminie pomaga zawodnikom w osiągnięciu najwyższej fizycznej i mentalnej wydajności oraz pozwala dostosować obciążenia treningowe, a także zapobiegać kontuzjom.

Z przeprowadzonych badań wynika, że przeciętnie stosowanie Catapult One przez okres zaledwie 3 miesięcy, ma istotny wpływ na poprawę osiągów drużyn:

 • 12%- wzrost pokonanego dystansu (łącznie)
 • 25%- wzrost dystansu pokonanego sprintem
 • 3,5%- wzrost prędkości sprintu
 • 25%- wzrost tzw. Power Plays (gry na wysokiej intensywności)

Czy wiesz, że…

połowa drużyn narodowych biorących udział w MŚ 2022 w Katarze korzystała z rozwiązań Catapult (w tym 3 spośród 4 półfinalistów)

Trackery Catapult One pozwalają na pozyskiwanie kluczowych danych niezbędnych dla oceny obciążenia i rozwoju zawodników, w tym m.in.:

 • HEATMAPS (MAPA AKTYWNOŚCI)-  wskazuje obszar boiska, w którym zawodnik spędził najwięcej czasu i gdzie osiągnął najwyższą prędkość biegu, co pozwala na bardziej efektywne zarządzanie zespołem.
 • TOTAL DISTANCE – monitorowanie dystansu przebytego w danym okresie czasu.   W trackie meczu zawodnik jest w stanie pokonać dystans nawet do 13 km.
 • TOP SPEED – największa prędkość w trakcie meczu utrzymana przez czas co najmniej pół sekundy. Dla większości zawodników 8,5 m/s (30.6 km/h) to wysoka prędkość. 
 • POWER PLAYS – (gra na wysokiej intensywności) istotne zaangażowanie w grę (np. przyspieszenie lub sprint), podczas którego generujesz moc powyżej 20 watów na kilogram masy ciała przez czas powyżej 1 sekundy. Pozwala oszacować liczbę intensywnych akcji i zdarzeń, które wymają znacznego wysiłku.

Czy wiesz, że…

Trackery Catapult One wyposażone są w moduły GPS o częstotliwości 10Hz, co umożliwia analizę 10-krotnie większej liczby punktów danych niż z wykorzystaniem np.. Apple Watch. Dzięki temu GOALMAKERS pozyskuje informacje o każdym, nawet najszybszym ruchu w trakcie zajęć piłkarskich i przedstawia precyzyjny obraz Twojej gry.

 • POWER SCORE – pozwala ustalić moc generowaną w przeliczeniu na kilogram masy ciała. Posiadając te dane, jesteś w stanie odpowiednio dostosować intensywność zajęć, zapewniając ich najwyższą wydajność.
 • IMPACTS– (uderzenie, oddziaływanie)- dane z akcelerometru monitorowane z częstotliwością do 400 razy na sekundę w każdej z trzech osi (wysokość, długość, szerokość) pozwalają wykryć każde zderzenie (oddziaływanie) powyżej 5g, tj. przekraczające 5-krotnie przyspieszenie ziemskie. Dzięki temu, z zakresu Impacts wykluczone są standardowe ruchy jak np. chód, bieg czy wyskoki.
 • PLAYER LOAD– określa łączne obciążenie ciała w trakcie sesji treningowej. Stanowi wypadkową pokonanego dystansu oraz zdarzeń o wysokiej intensywności
 • ENERGY– określa energię wydatkowaną podczas gry. Obliczenia bazują na masie ciała zawodnika. Standardowo, podczas profesjonalnego meczu zawodnicy zużywają ok. 1,500 kcal.

GŁÓWNE ZALETY I PRZYKŁADY ZASTOSOWANIA:

 • Obiektywna ocena występów i zaangażowania w grę poszczególnych zawodników (eliminujemy wpływ subiektywnej lub stronniczej oceny)
 • Ocena rozwoju zdolności motorycznych
 • Poprawa elementów taktycznych, np. poprzez analizę ruchu i wykonanej pracy zawodnika lub całej drużyny w określonych strefach boiska
 • Odpowiednie dostosowanie obciążeń treningowych
 • Możliwość korzystania z urządzeń podczas oficjalnych meczów ligowych (licencja FIFA International Match Standards)
 • Wprowadzenie dodatkowego elementu współzawodnictwa pomiędzy członkami drużyny

KORZYSTAJĄ Z PRODUKTÓW CATAPULT

SYSTEM SMARTGOALS

Niedawno rozegrane Mistrzostwa Świata w Katarze pokazały dobitnie, że to co odróżnia najlepsze drużyny od tych przeciętnych to przede wszystkim umiejętność gry na małej przestrzeni, pod stałą presją czasu i przeciwnika. SmartGoals jest narzędziem, które pozwala na doskonalenie techniki użytkowej w tych kluczowych aspektach gry.

SmartGoals to innowacyjny produkt treningowy rodem z Holandii, opatentowany i stworzony we współpracy z naukowcami. 

Łączy w sobie to co najlepsze w holenderskiej myśli szkoleniowej- minimum formy i maksimum wydajności.

SmartGoals działa jako interaktywny system treningowy oparty na podświetlanych bramkach sterowanych za pomocą zdalnego pilota lub aplikacji mobilnej. Podświetlana bramka staje się celem, przez który należy przebiec, przedryblować lub uderzyć piłkę- wówczas światła LED włączą się w kolejnej losowo wybranej bramce SmartGoal.

 

Czy wiesz, że…

Rozwój technologiczny pozwala uzupełnić trening sportowe o elementy oparte na grywalizacji lub gamifikacji (ang. gamefication). Grywalizacja to wykorzystanie elementów gier, mające na celu angażowanie i motywowanie ludzi do poprawy swoich osiągów oraz podejmowania określonych działań. Systemy SmartGoals oraz Goal Station wprowadzają do treningu piłkarskiego elementy grywalizacji, co sprawia że treningi stają się bardziej efektywne i urozmaicone.

Każde ćwiczenie z wykorzystaniem SmartGoals znacząco zwiększa wydajność treningu w zakresie nauki panowania nad piłką, gry zespołowej i skrócenia czasu reakcji na dynamicznie zmieniające się wydarzenia boiskowe. Ćwiczenia ze SmartGoals urozmaicają zajęcia piłkarskie, a także wprowadzają do nich element innowacyjności i rywalizacji w duchu dobrej zabawy.

GŁÓWNE ZALETY I PRZYKŁADY ZASTOSOWANIA:

 • Kształcenie nawyku ciągłego monitorowania otoczenia, w tym widzenia peryferyjnego
 • Doskonalenie prowadzenia piłki w połączeniu z obserwacją sytuacji wokół zawodnika, praca nad „czuciem” piłki
 • Rozwój inteligencji boiskowej oraz umiejętności szybkiej reakcji na zmieniające się warunki
 • Treningi motoryczne i wytrzymałościowe
 • Ćwiczenia zespołowe- praca nad jakością komunikacji
 • Ćwiczenia fizjoterapeutyczne, rehabilitacja, wzmacnianie układu ruchu
SM_3
Smartgoals-Football-Pic-1@2x
nat.team knvb

KORZYSTAJĄ Z PRODUKTÓW SMARTGOALS

Czy wiesz, że…

Aż 76% zdarzeń boiskowych w trakcie meczu opiera się na najprostszych elementach gry, tj. na przyjęciu piłki, podaniach „z pierwszej piłki” oraz krótkich podaniach. Oferowane przez nas technologie pozwalają doskonalić umiejętności w tych kluczowych aspektach gry.

GOAL STATION FOCUS TRAINER

Innowacyjne produkty duńskiej marki GOAL STATION tworzone są z myślą o odwzorowaniu wydarzeń i reakcji wymaganych podczas zawodów piłkarskich. 

Badania wykazały, że w ciągu 60-minutowej sesji treningowej zawodnik przeciętnie ma około 150-250 kontaktów z piłką. Dzięki zastosowaniu systemów GOAL STATION liczba kontaktów w tym samym czasie zwiększa się nawet do 1000. Metody te sprawiają, że doskonalenie techniki użytkowej staje się bardziej intensywne i efektywne. 

Zestaw Focus Trainer Pro składa się z czterech band Rebounder Pro oraz inteligentnych bezprzewodowych świateł Ignite Trainer. 

Każde uderzenie piłką w Rebounder powoduje, że światło w Ignite Trainer gaśnie i następnie włącza się w kolejnym Rebounderze.

The Focus Trainer Pro daje trenerom możliwość prowadzenia treningu i bieżącej komunikacji z zawodnikami, bez konieczności skupiania się na podawaniu piłki czy rozpoczynania ćwiczeń. Możesz ustawić Reboundery w dowolnej odległości, w zależności od poziomu zaawansowania.

Dzięki aplikacji mobilnej GOAL STATION możesz monitorować i oceniać rezultaty każdego ćwiczenia w czasie rzeczywistym. Aplikacja zawiera też opcje rankingu, dzięki któremu porównasz wyniki poszczególnych graczy. Liczba dostępnych ćwiczeń jest ogromna I stale rośnie. 

GŁÓWNE ZALETY I PRZYKŁADY ZASTOSOWANIA:

 • Doskonalenie precyzji podania oraz przyjęcia kierunkowego piłki
 • Gra „z pierwszej piłki”
 • Kształcenie nawyku ciągłego monitorowania otoczenia, w tym widzenia peryferyjnego
 • Doskonalenie prowadzenia piłki w połączeniu z obserwacją sytuacji wokół zawodnika, praca nad „czuciem” piłki
 • Rozwój inteligencji boiskowej oraz umiejętności szybkiej reakcji na zmieniające się warunki
 • Ćwiczenia fizjoterapeutyczne, rehabilitacja, wzmacnianie układu ruchu

KORZYSTAJĄ Z PRODUKTÓW GOAL STATION